Close

Kineziotaping


Je to metoda spočívající v lepení bavlněných elastických pásek na postiženou oblast těla. Je vhodný nejen pro sportovce, své využití nachází i v běžném životě. Tejpy nijak neomezují v pohybu. 

Mechanismus působení spočívá v aplikaci tejpu na danou protaženou partii. Po nalepení se třením aktivuje lepidlo citlivé na teplotu. Návratem do klidové polohy se kůže zvlní , čímž se pokožka pod tejpem nadlehčí a otevřou se předtím stlačované lymfatické cévy. Tak dojde ke zvýšenému proudění lymfy a krve a sníží se tlak na receptory bolesti, což pomůže k urychlení procesu hojení.

Podle způsobu zvoleného směru a napětí nalepení pásky můžeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Také se využívají pro zpevňování nebo uvádění kloubů do správné polohy. Pásky se mohou také lepit tak, aby vyhlazovaly a uvolňovaly jizvy nebo zmírňovaly otoky.

Kvalitní tejp vydrží 3-7 dnů.


Pokud máš o kineziotaping zájem, kontaktuj mě a domluvíme se. 

Mám zájem o kineziotaping

Nadpis slideru

Krátký výtah

Více zde

Sportovní a regenerační masáže


Masáž je uspořádaný soubor vhodných hmatů, který vede k odstranění únavy nebo připravuje sval na sportovní výkon. Masáž patří mezi nejstarší, nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Pomůže Vám udržet si tělesnou i duševní rovnováhu a překonat stresující den. Také pomáhá od mnoha běžných onemocnění, v četně bolestí hlavy, záchvatů úzkosti, bolestí v zádech a celkové únavy.


Sportovní masáž 

Jak už název napovídá, sportovní masáž je vhodná především pro sportovce. A to nejen pro profesionální, ale také pro sportovce amatérské. Využívá se jako součást přípravy těla na podání vykonů, ale především jako prostředek k urychlení regenerace po sportovních výkonech. Klasická sportovní masáž je zaměřená na svaly a fascie. Provádí se obvykle velkým tlakem, za použití základních technik jako je hnětení, tepání a roztírání. Důsledkem většího tlaku rukou na kůži je ovlivnění hlubších tkání s funkčními poruchami (ochablost, svalová únava). Dále se masáží rozšiřují krevní vlásečnice a drobné cévy v kůži, zvyšuje se krevní oběh a zlepšuje se látková výměna. Dochází k uvolňení masírovaného svalstva, k regeneraci a relaxaci. Masáž slouží také jako prevence vzniku poranění a je to ideální doplněk k pravidelnému cvičení a aktivitě. 


Regenerační masáž

Slouží nám ke zklidnění nervosvalového systému po výkonu a k dřívějšímu nástupu odpočinku. Urychluje regeneraci svalstva a tkání a zmírňuje svalouvou únavu. Dochází k odplavování metabolitů ze svalů, například laktátu, což způsobuje pokles hladiny pH ve svalu a jeho následnou únavu a bolestivost.

Kdy je vhodná: 
– při průběhu sportu či po jeho ukončení
– při regeneraci organismu (nehledě na sportovní aktivitu)
– k odstranění svalové bolesti (stereotypní práce, nedostatečný pohyb,…)

Kdy je nevhodná:
– akutní onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota)
– infekční či zánětlivé onemocnění
– onkologické onemocnění
– po jídle
– chorobná krvácivost, leukémie,akutní psychózy, …
– opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek, …


Pokud máš o masáž zájem, kontaktuj mě a já ti předám potřebné informace.


Mám zájem o masáž

Nadpis slideru

Krátký výtah

Více zde