Close

Novinka v gymu: REGENERAČNÍ a SPORTOVNÍ MASÁŽE


Gym. Většina lidí si řekne: “Místo, kam se chodí si zacvičit a to je tak vše.”  Já Vám chci v PEHA Gymu poskytovat jak příjemné zázemí ke cvičení, tak služby se cvičením související. V současné době můžete využívat nabídky kinezoitapingu..Nově Vám přináším SPORTOVNÍ A REGENERAČNÍ MASÁŽE přímo v gymu

Sportovní a regenerační masáže jsou úzce spojeny se sportem. Důvody, proč tomu tak je? Čti dál.. 🙂 


Masáž je uspořádaný soubor vhodných hmatů, který vede k odstranění únavy nebo připravuje sval na sportovní výkon. Masáž patří mezi nejstarší, nejvíce používané a nejoblíbenější regenerační procedury. Pomůže Vám udržet si tělesnou i duševní rovnováhu a překonat stresující den. Také pomáhá od mnoha běžných onemocnění, v četně bolestí hlavy, záchvatů úzkosti, bolestí v zádech a celkové únavy.


Sportovní masáž 

  • Jak už název napovídá, sportovní masáž je vhodná především pro sportovce. A to nejen pro profesionální, ale také pro sportovce amatérské. Využívá se jako součást přípravy těla na podání vykonů, ale především jako prostředek k urychlení regenerace po sportovních výkonech. Klasická sportovní masáž je zaměřená na svaly a fascie. Provádí se obvykle velkým tlakem, za použití základních technik jako je hnětení, tepání a roztírání. Důsledkem většího tlaku rukou na kůži je ovlivnění hlubších tkání s funkčními poruchami (ochablost, svalová únava). Dále se masáží rozšiřují krevní vlásečnice a drobné cévy v kůži, zvyšuje se krevní oběh a zlepšuje se látková výměna. Dochází k uvolňení masírovaného svalstva, k regeneraci a relaxaci. Masáž slouží také jako prevence vzniku poranění a je to ideální doplněk k pravidelnému cvičení a aktivitě. 

Regenerační masáž

  • Slouží nám ke zklidnění nervosvalového systému po výkonu a k dřívějšímu nástupu odpočinku. Urychluje regeneraci svalstva a tkání a zmírňuje svalouvou únavu. Dochází k odplavování metabolitů ze svalů, například laktátu, což způsobuje pokles hladiny pH ve svalu a jeho následnou únavu a bolestivost.


Pokud máš o masáž zájem, kontaktuj mě a já ti předám potřebné informace.  


Tým PEHA Gym