Close

Cvičení pro těhotné


Těhotenství není nemoc, jde o přírodou dokonale řízený proces. A proto je na něj organismus ženy dokonale připraven a zvládá jej (většinou) bez výraznějších obtíží.

Těhotenství s sebou ovšem přináší i různé fyzické bolesti. Těhotné ženy často trápí především bolesti zad a kyčlí. Cvičení během těhotenství přináší uvolnění, protažení a posílení svalstva. Zvyšuje energii, odbourává stres a pozitivně ovlivňuje průběh těhotenství.
Vyplavené endorfiny přináší pocit spokojenosti a štěstí, které jsou přenášeny také na plod. I z toho důvodu je cvičení ideální formou aktivního odpočinku. U cvičení je také možnost navázat přátelství s ostatními maminkami.

Správné cvičení pomáhá udržet fyzickou kondici. V těhotenství se zvyšuje tzv. laxicita ligament (uvolnění vazů). To v rámci cvičení znamená, že není vhodné protahovat za fyziologickou bariéru. Zaměřujeme se na posilování pánevních a hýžďových svalů, na svalstvo horních končetin, deltových svalů, fixátorů lopatek, mezilopatkových svalů, HSSP (hluboký stabilizační systém páteře a trupu). Také na uvolňování prsních svalů a na plosky nohou.
Ke cvičení využíváme různé pomůcky jako overbally, fitbally, odporové gumičky, theraband, jednoruční činky s malou váhou/ kettlebells.

Cvičení je přizpůsobeno fyzické kondici těhotné, danému trimestru, aktuálnímu zdravotnímu stavu a tomu, jak se žena cítí. 

Naše lekce je vhodná i pro ženy, které se před těhotenstvím sportování věnovaly velmi málo nebo vůbec.


Abych mohla těhotným klientkám poskytnou  potřebnou specifickou péči během cvičení, absolvovala jsem kurz Cvičení pro těhotné a po porodu. 


Před první lekcí mi prosím napiš na e-mail info@peha-gym.cz v jakém týdnu těhotenství jsi a jestli jsi před otěhotněním pravidelně cvičila. 🙂


Lekce cvičení pro těhotné probíhá ve čtvrtek v čase od 17 – 18 hodin. 
Lekce je pro max. 6 osob.


Přihlášení na lekci probíhá přes rezervační systém. 

Rezervuj si lekci!

Sleduj nás