Close

Power Plate


Základem Power plate je platforma, která vydává vibrace. Za pomoci těchto vibrací vytváří odlišné prostředí, než na jaké jsme zvyklí z obvyklých tréninků. Trénink na strojích Power Plate trvá 30 minut

Cvičit na tomto přístroji můžete bez ohledu na váš věk a je ideálním pomocníkem jak ke zpevnění těla, tak k získání lepší fyzické kondice. Díky zvýšené cirkulaci krve se zlepšuje kvalita pokožky a redukuje celulitidu.

Velkou výhodou tohoto přístroje je zejména skutečnost, že pomocí něj aktivujete svalové stahy zhruba 25 krát až 50 krát za jednu vteřinu. Celé fungování je založeno na prostém Newtonově zákonu, který říká, že síla, jíž vyvíjí těleso, je rovna součinu zrychlení a hmotnosti. Power Plate jednoduše využívá právě zrychlení, přičemž tělesná hmotnost je zachována. 

Power Plate velmi často také využívají sportovci, a to hlavě ti vrcholoví. Pomáhá jim jak v klasickém tréninku, tak také po různých nepříjemných úrazech. Používat jej tedy lze i jako regeneračního přístroje. Power Plate je certifikovaným zdravotnickým zařízením a právě tento rehabilitační směr ho odlišuje od jiných přístrojů. Sportovcům po operaci křížového vazu pomáhá trénink na Power Plate zlepšit koordinaci a stabilitu v oblasti kolene více než běžné posilování.

Kontraindikace Power Plate:

– Těhotenství
– DVT/ Hluboká žilní trombóza
– Kardiovaskulární onemocnění
– Nedávné rány po operaci či chirurgickém zásahu
– Syntetické nebo umělé klouby
– Akutní kýla / onemocnění plotének / spondylolysis
– Těžká cukrovka
– Epilepsie
– Akutní onemocnění / zánětlivé procesy / tumory
– Těžké migrény
– Použití kardiostimulátoru
– Nedávno aplikované nitroděložní tělísko, kovové čepy, šrouby
– Potíže se sítnicí / disfunkce sítnice


Nosnost stroje PowerPlate My5 je 120kg. 

Rezervuj si lekci

Sleduj nás